Porady

Jakie badania należy wykonać aby uzyskać pozwolenie na broń?

Podstawa prawna


Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób występujących o wydanie pozwolenia na broń lub zgłaszających do rejestru broń pneumatyczną oraz posiadających pozwolenie na broń lub zarejestrowaną broń pneumatyczną, każda osoba ubiegająca się o pozwolenia na broń, zobowiązana jest do przeprowadzenia niezbędnych badań. Działania te są konieczne ze względu na to, aby osoba posiadająca broń nie stanowiła zagrożenia dla siebie i reszty społeczeństwa.

 

Badanie prawo jazdy - Śląsk, Katowice, Dąbrowa Górnicza

 

Badania do pozwolenia na broń realizujemy w oparciu o obowiązuje przepisy. Wykonujemy badania do pozwolenia na broń do celów myśliwskich, sportowych, kolekcjonerskich i innych. Szczegóły oferty dostępne poniżej.

 

Rodzaje badań*:
badanie ogólnego stanu zdrowia Pacjenta,
badanie laryngologiczne,
badanie okulistyczne,
badanie układu nerwowego,
badanie układu ruchu,
badania pomocnicze.


*osoba badana musi dostarczyć wyniki badań psychiatrycznych zrealizowanych w dowolnej jednostce Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Badania lekarskie należy odnawiać co 5 lat. Czas trwania badań to nie więcej niż dwie godziny – wszystkie badania można wykonać jednego dnia. Warto pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Jeżeli jesteśmy osobą niedowidząca, należy wziąć ze sobą szkła kontaktowe lub okulary. Termin badania można zarejestrować telefonicznie.
 

Przychodnie ATUT - badania na pozwolenia na broń

Śląsk - Katowice - Dąbrowa Górnicza

Powrót

    Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Przychodnia Atut, siedziba: Katowice, Wiosny Ludów 19A/2a.